Producenci
Promocje
Przecinarka styropianu 114x26cm 150W RSUN-114
Przecinarka styropianu 114x26cm 150W RSUN-114

619,00 zł

Cena regularna: 669,00 zł

Najniższa cena: 669,00 zł
szt.
Przecinarka styropianu 104x26cm 150W RSUN-104
Przecinarka styropianu 104x26cm 150W RSUN-104

519,00 zł

Cena regularna: 569,00 zł

Najniższa cena: 549,00 zł
szt.
Przecinarka do styroduru i styropianu 133x26cm 250W RSUN-133
Przecinarka do styroduru i styropianu 133x26cm 250W RSUN-133

829,00 zł

Cena regularna: 889,00 zł

Najniższa cena: 889,00 zł
szt.
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Metody cięcia styropianu

Co to jest styropian ?

Styropian jest to polistyren ekspandowany EPS uzyskany przez spienienie granulek polistyrenu dzięki temu uzyskano porowate tworzywo sztuczne. Granulki polistyrenu są podgrzewane dzięki czemu pod wpływem ciepła zwiększają swoją objętość. Tych kulek może być w styropianie więcej lub mniej i mogą być większe lub mniejsze, ich ilość i wielkość reguluje gęstość styropianu i jego właściwości izolacyjne. Zaletą tego materiału dociepleniowego stosowanego w budownictwie oprócz właściwości izolacji cieplnej jest duża zdolność do tłumienia hałasu. Styropian został wyprodukowany w procesie mechanicznym i podczas obróbki termicznej dlatego do jego precyzyjnego i szybkiego cięcia najlepiej jest użyć narzędzi które będą topić granulki polistyrenu bardzo precyzyjnie sprawnie podzielą arkusz styropianu na pożądaną szerokość długość i grubość.

Styropiany o małej gęstości podatne na uszkodzenia mechaniczne, zgniecenia, złamania czy też styropian o dużej gęstości które są bardzo twarde i pozwalają izolować elementy narażone na duże obciążenia np. podłogi, posadzki pod ogrzewanie podłogowe czy styrodur XPS do ocieplenia fundamentów piwnic można ciąć w prosty sposób stosując metodę termiczną używając przecinarki do styropianu (maszynka do cięcia styropianu, gilotyna do styropianu). To jedna ze znakomitych metod stosowanych do cięcia styropianu. Do innych znanych i często stosowanych metod cięcia styropianu zalicza się noże termiczne ręczne, piły, zwykłe ostre noże. Ceniące firmy ociepleniowe dbające o wizerunek i jakość wykonania stosują ten rodzaj cięcia termicznego jako uzupełniający ze względu na jego niską jakość, dokładność cięcia ryzyko uszkodzenia styropianu i ryzyko powstania mostków termicznych.

 

Przecinarki do styropianu

 

Dzięki zastosowaniu metody termicznego cięcia styropianu możemy zagwarantować że nasze gilotyny, maszyny do cięcia styropianu będą nie tylko ciąć precyzyjnie i szybko ale co najważniejsze czysto i bez opadowo wykonają cięcia styropianu bez latających kulek i niepotrzebnego bałaganu. Do cięcia wykorzystywany jest drut oporowy firmy KANTHAL, napięty jak struna do cięcia styropianu który poradzi sobie z każdym rodzajem płyt styropianowyh czy to klasycznym białym grafitowym styrodurem XPS EPS. Po dobraniu odpowiedniej szerokości cięcia

(102 cm 113 cm 132 cm ) i wysokości 26 cm możliwe jest przycinanie wszystkich standardowych dostępnych na rynku wielkości styropianu ociepleniowego. W przeciwieństwie do przecinarki ręcznej, piły do styropianu czy noża termicznego możemy tutaj precyzyjnie ustalić cięcie praktycznie to milimetra i poprowadzić je szybko i starannie.

 

Noże termiczne i piły do cięcia styropianu

 

Nóż termiczny działa na podobnej zasadzie jak maszyna do cięcia styropianu, jest to mniejszy odpowiednik gilotyn do cięcia styropianu składa on się z rękojeści, włącznika i drutu oporowego. Jego zaletą jest możliwość fantazyjnego i skomplikowanego cięcia styropianu wycinania dowolnych kształtów. Do profesjonalnych cięć lepiej nie stosować noża termicznego jest to bardziej wypalarka niż wycinarka do styropianu. Jeśli zależy nam na jakości i precyzyjnym cięciu styropianu dowolnym kształcie które również zagwarantuje idealne równe i proste cięte powierzchnie lepiej postawić na zakup wycinarki do styropianu opartej na drutach oporowych zawieszonym w pionie. Od cięcia gilotynowego rożni się tym że cięcie jest możliwe w dowolnym kierunki. Precyzyjne i gładkie cięcie umożliwia zminimalizowanie powstawania mostków termicznych, ciasne i dokładne spasowanie i ułożenie styropianu a tym samym zadowolenie i zaufanie klienta.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl